Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

TOP akce 2019 v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí

JazzFest Znojmo
18.–27. 1. 2019
Oblíbený festival zve světové jazzmany do Znojma už od roku 2008. Pravidelně zní jazzová hudba na nejrůznějších místech, nechybí swingová tančírna, klubová noc, recesistické závody v kopání písku ani „mrznoucí jazz“ v ulicích. Pod hlavičkou sloganu „Wine goes to Jazz!“ jsou koncerty vždy doplněny degustací kvalitních vín.
www.jazzfestznojmo.cz  

Znojemské Velikonoce
17.–21. 4. 2019
Výtvarné dílničky pro malé i velké, hudební program nejrůznějších stylů i velikonoční trhy. Děti potěší projížďka velikonočním vláčkem nebo živá zvířátka v ohradě na náměstí. Vše doplňují výstavy a akce Jihomoravského muzea.
www.znojemskabeseda.cz/poradane-akce/znojemske-velikonoce  

Májové slavnosti ve Znojmě
1.–18. 5. 2019
V jednom měsíci hned 7 různorodých akcí, ze kterých si vybere opravdu každý: senioři Přehlídku dechových hudeb (1. 5. 2019), studenti rozverný Majáles (7. 5. 2019), milovníci vína Festivaly VOC Znojmo (8. 5. 2019) a Jarovín Rosé (7. 5. 2019). Nechybí Dny partnerských měst (3.-4. 5. 2019) nebo Garage Design – neotřelé umění v ulicích Znojma (17.-18. 5. 2019).
www.znojemskabeseda.cz/poradame/majove-slavnosti

Festival vína VOC Znojmo
8. 5. 2019
Slavnosti ve znamení výtečného vína, gastronomie a folklóru. Speciálně pro tento den se Obroková ulice promění
v ulici Sauvignonovou, Václavské náměstí bude náměstím Veltlínským a Slepičí trh se změní na trh Rýzlinkový.
www.vocznojmo.cz

Festival muzejních nocí
17. 5. – 8. 6. 2019
Muzea a galerie nabídnou nočním návštěvníkům řadu doprovodných programů a stanou se místy mimořádných
a nečekaných zážitků. Na území Znojemského okresu se do projektu zapojují kulturní instituce ve Znojmě, Slupi, Šatově, Olbramovicích, Moravském Krumlově, Lesné u Znojma, Jevišovicích i na Cornštejně.
www.cz-museums.cz/web/festival_muzejnich_noci

Noc kostelů
24. 5. 2019
Jedinečná možnost navštívit noční kostely a různé modlitebny na Znojemsku, a také poznat jejich kulturní hodnotu prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelních představení, rozhovoru či speciálních setkání.
www.nockostelu.cz

Den pevnostních muzeí jižní Moravy
1. 6. 2019
Tento den si zájemci o vojenskou historii mohou prohlédnout různé typy bunkrů a pevností bývalého čs. pohraničního opevnění, porovnat jejich vybavení anebo se dozvědět řadu dobových zajímavosti.
www.technicalmuseum.cz/akce/den-pevnostnich-muzei

Pivní slavnosti Znojmo
8. 6. 2019
Nejen pivo uvařené ve Znojemském městském pivovaru, ale i vzorky z dalších jako je Dráteník, pivovar Hnanice, pivovar Šnek, hasičský pivovar Bítov či Minipivovar u Dyje můžete v jeden den ochutnat v centru Znojma. Vyznavači zrzavého moku jistě potěší bohatý hudební program na 2 náměstích i v areálu Znojemského městského pivovaru.
www.znojemskabeseda.cz/poradame/pivni-slavnosti

Hrušovanské slavnosti
14.–15. 6. 2019
Tradiční slavnosti města Hrušovany nad Jevišovkou s bohatým kulturním programem – hudební vystoupení od dechovky, přes cimbálovku až po moderní styly, večerní taneční zábava, dětské programy i stánkové občerstvení.
www.hrusovany.cz

Jevišovické historické slavnosti
15. 6. 2019
Připomínka legendami opředeného jevišovického pána, Hynka z Kunštátu zvaného Suchý Čert, který se právě vrací se svou družinou z vítězné bitvy, kterou svedl u Znojma s králem Zikmundem Lucemburským. Kromě historického průvodu se těšte na divadelní a hudební program, projížďky na koních, soutěže pro děti nebo ochutnávky vín.
www.jevisovice.cz

Krumlovské pivní slavnosti
15. 6. 2019
Že se na Znojemsku nedaří jen vínu, ale i pivu dokazuje existence téměř desítky regionálních a hned několik pivních festivalů. Jeden z nich v polovině června ovládne také rozlehlé nádvoří zámku v Moravském Krumlově. I zde si mohou milovníci piva vychutnat svůj oblíbený nápoj ve spojení s bohatým hudebním programem.
www.meksmk.cz

Znojemské kulturní léto
1. 7. – 31. 8. 2019
Prázdninové dny v královském městě Znojmě zpestřují hudební a divadelní festivaly, gastronomické akce, ochutnávky vín, pohádková představení pro děti i rekonstrukce napoleonské Bitvy u Znojma. Velkému zájmu se těší červencový mezinárodní Hudební festival Znojmo a festival alternativní a pouliční kultury Šramlfest, srpnový divadelní festival Znojmo žije divadlem anebo letní kino Filmové léto za Vlkovou věží.
www.znojemskabeseda.cz/poradame/znojemske-kulturni-leto

Hudební festival Znojmo
11.–28. 7. 2019
Mezinárodní oslava hudby a vína s podtitulem „Festival jak víno“, kdy koncerty českých i zahraničních umělců zní
na nejrůznějších místech Znojma i v jeho okolí – na zámcích, v kostelích nebo v Národním parku Podyjí. Festival každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny akce. Nechybí ani gurmánská hostina či speciální festivalové menu ve vybraných restauracích.
www.hudbaznojmo.cz

Zámecká vinařská romance v Jevišovicích
27. 7. 2019
Akce pro širokou veřejnost, která má možnost se při cimbálové muzice seznámit s produkcí vinařů Znojemské vinařské podoblasti (na 200 výstavních vzorků). Součástí je Galerie rýnských ryzlinků z ČR, Slovenska i Rakouska.
www.jevisovice.cz

Slavnosti okurek Znojmo
2. 8. 2019
Tradici pěstování okurek na Znojemsku připomíná v centru Znojma okurkový trh a speciální gastronomické menu, soutěže anebo doprovodná výstava zemědělské techniky, která potěší všechny milovníky malých traktůrků.
www.znojemskabeseda.cz/poradame/slavnosti-okurek

Přehrady Fest – Vranovská pláž
2.–3. 8. 2019
Dvoudenní hudební festival pro celou rodinu. Čekají vás koncerty českých kapel, divadla a workshopy pro děti, ale především pláž, koupání a vodní sporty. To vše v příjemném zázemí kempů u Vranovské přehrady.
www.prehradyfest.cz

Rock Heart – Moravský Krumlov
15.–17. 8. 2019
Hudební program nabitý legendami světové i tuzemské rock-metalové scény a mimořádná atmosféra, kterou podtrhuje prostředí překrásného amfiteátru zámku v Moravském Krumlově.
www.rock-heart.eu

Jevišovické Pivní slavnosti a Dožínky
24. 8. 2019
Každoroční oslava úrody – krojovaný dožínkový průvod, průvod bohů Chmelose a Sladose, módní přehlídka, hudební vystoupení, dětský program, taneční zábava, ohňostroj i ochutnávky mnoha druhů piv a gastrospecialit.
www.jevisovice.cz

Cyklistický závod na Vranovské přehradě
31. 8. 2019
LAHOFER Author Cup, oblíbený vinařský závod horských kol okolo Vranovské přehrady, nabízí dvě trasy 29 a 51 km a nově i samostatný závod elektrokol.
www.lahocup.cz

Malý festival loutky
5.-8. 9. 2019
Přehlídka současné loutkářské divadelní tvorby nejen v Moravském Krumlově, ale i v řadě okolních obcí, se zaměřuje na pohádky pro nejmenší.
www.meksmk.cz/maly-festival-loutky

Slavnosti chleba ve Slupi
7. 9. 2019
Setkání folklórních souborů z celé Jižní Moravy, Slovenska a národnostních menšin žijících v Jihomoravském kraji. Bohatý program doplňuje jarmark s ukázkami původních řemesel, výstava historické zemědělské a vojenské techniky, program pro děti nebo zpívaná mše svatá.
www.slup.cz/slavnostichleba 

Znojemské historické vinobraní
13.–15. 9. 2019
Velkolepá historická slavnost připomínající dobu krále Jana Lucemburského. Kostýmovaný průvod, rytířské turnaje, historická tržnice s ukázkami řemesel, vojenské ležení, ulička chudiny a bohatý kulturní program na 13 scénách. Nedílnou součástí jsou ochutnávky vín a burčáku doslova na každém kroku.
www.znojemskevinobrani.cz

Bohutické podzimní slavnosti
5. 10. 2019
Kdo by odolal vůni zabíjačkových specialit, burčáku, vínu nebo medovině? To vše je doplněno bohatým programem, kde není nouze o šermířské souboje, vystoupení kejklířů nebo ukázky starých řemesel. Na své si přijdou také děti.
www.bohutice.cz

Svatomartinské slavnosti
listopad 2019
Každoročně okolo svátku sv. Martina (11. 11.) se nejen v tradičních vinařských obcích odehrávají slavnosti spojené s ochutnáváním prvních mladých vín i speciálních husích menu. Pořádají se např. ve Znojmě, Kuchařovicích, Božicích, Jaroslavicích, Chvalovicích i ve Vranově nad Dyjí a Novém Šaldorfě-Sedlešovicích. Světovým unikátem je „pivo s přívlastkem“ Sauvin 11%, který k této příležitosti v limitované edici vyrábí Znojemský městský pivovar.
www.znojmoregion.cz

Pohádkové Vánoce v Moravském Krumlově
30. 11. 2019
Přátelské setkání s bohatým adventním programem pro všechny generace. Součástí je vždy nově nastudovaná pohádka, koncerty domácích hudebních těles i českých hvězd, ohňostroj a rozsvícení vánočního stromu.
www.meksmk.cz

Znojemský advent
1.–22. 12. 2019
Prosincové období příprav na Vánoční svátky již tradičně v centru Znojma obohacují adventní trhy s řemeslnými výrobky, desítky vánočních stromečků vyzdobených dětmi z místních škol, bohatý kulturní program, ale i veřejné bruslení na venkovním kluzišti nebo ohrádka s živými zvířaty a vyřezávaný Betlém z soch v životní velikosti.
www.znojemskabeseda.cz/poradame/znojemsky-advent


OTEVŘENÉ SKLEPY
Jedinečná oslava vína představující vinaře Znojemské vinařské podoblasti a zdejší vína přímo v místě jejich vzniku.
V průběhu roku jsou v těchto vinařských obcích otevřeny jednotlivé sklepy, kde můžete ochutnávat a porovnávat:


V jednotlivých vinařských obcích však můžete po celý rok zažít speciální akce, jako např. košty vín, místní vinobraní, burčákové slavnosti, ochutnávky svatomartinských vín atd. Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých obcí a vinařských sdružení.

Změna termínů a programů vyhrazena. Více informací na www.znojmoregion.cz