Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Rekordní návštěvnost portálu Kudy z nudy za rok 2018

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism zaznamenala v loňském roce největší počet návštěv ve své historii na portálu Kudy z nudy. Celkem web dosáhl 16,3 milionu návštěv, tedy o 3 miliony více než v roce 2017.

Pálava se zařadila v rámci kategorie příroda mezi nejvíce čtené články spolu s vápencovým lomem Velká Amerika na Berounsku a vyhlídkou Máj nedaleko Prahy. Největší procento uživatelů je z Prahy (38 %), Středních Čech (10 %) a Jižní Moravy (8 %), a tomu odpovídají i nejvyhledávanější stránky jednotlivých regionů. Vedle konkrétních aktuálních tipů na víkendy a souhrnů kulturních akcí a zajímavých festivalů roste zájem o zábavu, kulturu a gastronomii.

„Snažíme se maximálně zapojovat do marketingových aktivit CzechTourism již několik let. Aktivně se podílíme na redakční podpoře webů, na press a fam tripech, na rozšíření produktové nabídky, spolupracujeme na ediční činnosti a dalších aktivitách“, upřesnila za destinační společnost Mikulovsko Marcela Koňáková.

Za turistickou oblast Mikulovsko doplňují aktuální informace o kulturních akcích, turistických cílech a dalších novinkách turistická informační centra regionu. „Informace na portál Kudy z nudy doplňujeme průběžně po celý rok, k dnešnímu dni jsme vložili přes 300 záznamů“, uvedla Nikola Náhlíková z TIC Mikulov.