Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Vernisáž výstavy a vyhlášení nového ročníku malířské soutěže

Práce mladých malířů z výtvarné soutěže Čarovné barvy země budou již popáté vystaveny v dětské Fakultní nemocnici Brno. Výstavu přichystali zaměstnanci Masarykova muzea v Hodoníně ve spolupráci s Mateřskou školou a Základní školou při Fakultní nemocnici Brno.

Slavnostní otevření výstavy se uskuteční v prostorách Centrální evidence pacientů nemocnice ve středu 17. října 2018 od 15.30 hodin. Součástí vernisáže bude vyhlášení nového - již IX. - ročníku soutěže Čarovné barvy země radním Jihomoravského kraje pro oblast kultury a památkové péče Ing. Tomášem Soukalem.

Školská zařízení se mohou do nového ročníku malířské soutěže dětí a mládeže přihlašovat prostřednictvím webových stránek organizátora, jímž je Slovanského hradiště v Mikulčicích, pobočka Masarykova muzea v Hodoníně: http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/656/.

Slavnostní odpoledne proběhne nejen za účasti zástupců Jihomoravského kraje, ale také zástupců vedení nemocnice, vedení ZŠ a MŠ při FN Brno a zástupců organizátora soutěže. O hudební doprovod slavnostního odpoledne se postarají hudebníci Pavel Slivka (zpěv) a Jan Klár (klavír).

Soutěžní projekt Čarovné barvy země vyniká mezi ostatními malířskými soutěžemi zejména dvěma aspekty: tvorbou obrazů v kolektivech a výjimečnou malířskou technikou s použitím přírodních hliněných pigmentů a dalších přírodnin, bez syntetických barev a pojidel. S hlínou nejen jako materiálem souvisí také soutěžní témata, která se zaměřují na přírodu a historii domovského kraje.

V VIII. ročníku soutěžilo rekordních 457 mladých výtvarníků z 38 školských zařízení ve věku od 4 do 20 let, kteří byli zařazeni do pěti věkových kategorií. Tvořili na témata Svět kolem nás (Domov), Příběhy z našich dějin (Místopisné pověsti), Paměť národa (První Slované), Půda jako kronika (Archeologický výzkum v Mikulčicích) a Okouzlení přírodou (Pramen života).

Na výstavě ve Fakultní nemocnici Brno můžete zhlédnout do 25. listopadu 2018 na tři desítky obrazů převážně z Brněnska, včetně obou soutěžních prací za MŠ při FN Brno s názvy Šneci na cestách a Na procházce s kočárkem. Tyto a ostatní ze 112 soutěžních obrazů již viděli návštěvníci na výstavách na Slovanském hradišti v Mikulčicích, v zámecké konírně Státního zámku Milotice a v dolnorakouské základní škole v městečku Hardegg-Pleissing. Z Fakultní nemocnice poputuje výstava do budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně a dále na Panský Dvůr ve Veselí nad Moravou.