Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Týden kávy 2018

Letos oslavíme Mezinárodní den kávy skutečně po celé České republice. Osmý ročník původně primárně brněnského festivalu Týden kávy tak propojí nejen jihomoravské milovníky kávy, kavárny, pražírny a dodavatele, ale stmelí kávomily rovnou ze všech koutů naší země. Kávové veselí očekávejte od 1. do 7. října všude tam, kde voní káva.

Pestrou brněnskou kavárenskou scénu tak brzy doplní vybraný vzorek kaváren a pražíren z celé republiky. Speciální program Trhů kávy, které byly pilířem minulých ročníků Týdne kávy, se letos přesouvá přímo do kaváren! Tolik oblíbené cuppingy, workshopy, přednášky, baristické show nebo výstavy a další kulturní akce doplněné speciálními meníčky a jedinečnými kávami letos najdete ve více než sedmi desítkách kavárenských provozů.

Noví hosté, které do kaváren přivábí rozmanitý výběr eventů a probíhající soutěže o hodnotné ceny, nejsou jediným přínosem, které si kavárny z letošních oslav odnesou. Protože dnes už to není jen o tom zákazníka přilákat, ale skutečně ho oslovit, pochopit, co od kavárny a kávy obecně očekává, a vyjít mu vstříc. Data, která se během festivalu nasbírají, jsou prvním krokem, který kavárny nasměruje, celoroční podpora odborníků, kteří stojí za Týdnem kávy, bude pak krokem dalším.

Týdenní oslavou to totiž letos teprve začíná. Káva si zaslouží velebit celoročně. Kávovou osvětu je třeba šířit neustále, vždyť rok co rok nám do party závislých na kávě, její chuti, vůni i aroma dorůstá celá řada nových lidí. Během následujícího roku chystáme intenzivní spolupráci s kavárnami a dodavateli kávy, a to nejen na základě vyhodnocení statistických dat z průběhu festivalu, které napoví, co daný provoz potřebuje, kde je potřeba zabrat a kde to naopak nemá smysl.

Chystáme zajímavé tipy také pro širokou veřejnost, kde ve spolupráci s Regionální televizí pracujeme na vypíchnutí toho nejlepšího, co kavárenská kultura v Česku nabízí. A ani Trhy kávy ve své tradiční podobě oslavy neopouští, těšit se na ně můžete už během adventu. Bude to rok nabitý vůní kávy a my se těšíme, že ho prožijeme spolu s vámi.

Kompletní program kaváren během festivalu Týden kávy 2018 včetně online mapy naleznete na webu www.tydenkavy.cz.